O firmieJak wygląda praca kuriera w Excity


Czy praca kuriera to spełnienie marzeń? Dla kogo będzie to idealne stanowisko? Na czym tak naprawdę polega ta profesja i co należy do codziennych kurierskich obowiązków? Przyjrzyjmy się nieco bliżej zawodowi kuriera i przekonajmy się, czy warto w ogóle zainteresować się takim rodzajem pracy.

Co należy do obowiązków kuriera?

Przede wszystkim dostarczanie przesyłek do adresata, ale także odbieranie paczek, które idą do zwrotu. Oczywiście kurier musi także poruszać się po mieście, wykonywać często dziesiątki kursów dziennie, zatem niezbędne jest ważne prawo jazdy oraz doświadczenie w prowadzeniu samochodu dostawczego. Przydatna jest także dobra orientacja w terenie, umiejętność planowania, organizacji oraz szybkość działania. Usługi kurierskie to w pewnym stopniu praca pod presją czasu, zatem stalowe nerwy i umiejętność trzymania nerwów na wodzy w stresowych sytuacjach mogą okazać się sporym sprzymierzeńcem. Kurier oczywiście pracuje z ludźmi i choć najczęściej kontakt ten ogranicza się do przekazania przesyłki, ewentualnego podpisu i zamienienia ledwie kilku słów z klientem, umiejętności interpersonalne i łatwość w nawiązywaniu kontaktów również mogą być tutaj przydatne, zwłaszcza że kurierzy często wykonują także połączenia telefoniczne w celu upewnienia się, że adresat paczki jest obecny w domu. Nie zaszkodzi także dobra kondycja fizyczna i siła – paczki nie zawsze są małe i lekkie, zdarzają się również takie o nieco większych gabarytach lub takie o dużej wadze.

Jaki strój dla kuriera?

W odpowiedni strój kurierski powinna pracowników zaopatrzyć firma. Najczęściej będą to kurtki lub polary, podkoszulki męskie, bluzy i czapeczki z logiem danej firmy kurierskiej i w charakterystycznych właśnie dla niej kolorach. Warto zdawać sobie sprawę, że choć wśród kurierów dominują mężczyźni, w branży tej coraz częściej spotyka się również kobiety. Strój kurierski powinien obejmować także wygodne i komfortowe obuwie, a ubranie być stosownie dobrane do temperatury oraz najróżniejszych, często trudnych warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, wiatru, czy palącego słońca.

Excity.pl – krakowska firma kurierska, której możesz zaufać

Exity to firma świadcząca różnego rodzaju usługi kurierskie na terenie Krakowa i najbliższych okolic: odbiór i dostarczanie przesyłek miejskich, ekspresy krajowe, przesyłki konduktorskie, opróżnianie skrytek pocztowych. Co ciekawe, Excity oferuje (zobacz ofertę) także możliwość zrobienia i dostarczenia drobnych zakupów pod drzwi! To niezwykle innowacyjna i wygodna opcja! Nie musisz wychodzić z domu, aby otrzymać potrzebne produkty. To firma kurierska, która na pierwszym miejscu stawia dobro klienta. Szybka, punktualna i niezawodna. Obowiązuje stały, atrakcyjny cennik, bez podziału miasta na strefy.

Zalety pracy kuriera

Wciąż wahasz się czy to zawód dla Ciebie? Podsumujmy w skrócie największe zalety pracy kuriera: ciekawa, pełna wyzwań i aktywna praca, w której każdego dnia spotyka się nowych ludzi, możliwość szlifowania umiejętności prowadzenia samochodu oraz sprawnego poruszania się po mieście, elastyczny czas pracy, uzależniony od własnego tempa pracy i skutecznej organizacji. To jak, zainteresowany?

  

Z A P R A S Z A M Y !!!